2013-10-09 16:40:57

O czym inwestor planujący budowę domu powinien pamiętać?

Według danych GUS za 2012 rok, ponad połowę domów w Polsce budują inwestorzy indywidualni. Dla wielu z nich to największy i najważniejszy projekt w życiu. Nie zawsze codzienne wizyty na budowie są możliwe, ale są takie etapy, których przegapić nie wolno.

Budowa domu w systemie YtongBudowa domu jest przedsięwzięciem, które od inwestora wymaga pełnego zaangażowania, a także zaznajomienia się z technologiami wykorzystywanymi na jego budowie. Wynika to choćby z faktu, że powinien mieć świadomość, iż kolejne etapy budowy zostały wykonane zgodnie ze sztuką i projektem. Niebagatelne jest też emocjonalne zaangażowanie w proces budowy, które jednak nie może mu przesłonić aspektów technicznych.


- Na przebieg prac ogromny wpływ ma świadomość inwestora wspierana dostępem do fachowego doradztwa i jego obecność podczas prowadzenia ważnych etapów na budowie. – ocenia Dariusz Kucharczyk, ekspert budowy Silka Ytong z Biura Projektowo – Inwestycyjnego Omega.
 

Pierwszy etap budowy – fundamenty

Fundamenty są niewidocznym, ale bardzo ważnym elementem domu. Na nich opiera się jego konstrukcja, chronią też budynek przed przenikaniem wód gruntowych.

 

Wznoszenie ścian

Od wyboru materiału budowlanego i dokładności przy wznoszeniu ścian zależą w dużej mierze parametry cieplne domu, a co za tym idzie rachunki za ogrzewanie. Inwestorzy, którzy wybrali do budowy swojego domu materiały Silka lub Ytong mogą zamówić usługę szkolenia na budowie dla swojej ekipy, podczas którego instruktor fachowo pokaże najważniejsze aspekty murowania.

 

Stropy
W przypadku stropów można zdecydować się na gotowe płyty stropowe Ytong znacząco przyspieszające proces budowy w porównaniu do metody tradycyjnej. Projektuje się je i wykonuje dla konkretnego domu. Stropy Ytong należą do jednych z najlepszych i najszybszych rozwiązań, ponieważ są lekkie, wytrzymałe, mają bardzo dobre parametry termiczne i nie wymagają podpór montażowych.

 

Więcej o tym, na co należy zwrócić uwagę, dowiesz się odwiedzając naszą stronę www.ytong-silka.pl