2013-09-30

Nowoczesne materiały budowlane na osiedlu "Nowy Świat" w Siedlcach

Osiedle Nowy Świat. Jesteśmy na dziedzińcu ósmego już budynku tworzącego to osiedle. Znajdzie się w nim około 80 mieszkań. Budynek wyróżnia się koncepcją architektoniczną. Łagodne łuki elewacji podkreśli specjalna iluminacja. 

O tym co dzieje się na tej rozległej budowie opowiada Wiceprezes firmy M3, pan Leszek Skorupka.

 

To już trzeci etap budowy trwającej od sześciu lat. Właśnie zaczynają się prace przy nowej ulicy osiedlowej, która poprawi komunikację na osiedlu. Są już wykopy pod kolejny budynek i trwają tam prace fundamentowe. Na wiosnę zacznie się budowa części nadziemnej. Są już zgody na budowę kolejnych dwóch budynków a następne są na deskach projektantów. A raczej w CAD'owskim oprogramowaniu komputera bo deski kreślarskie wyszły z użycia.

 

Tempo realizacji kolejnych inwestycji będzie uzależnione od zapotrzebowania rynku, czyli od stanu naszej gospodarki.

 

Firma M3 od wielu lat stosuje System 20 cm czyli połączenie bloczków YTONG i SILKA. Ściany zewnętrzne wyonuje z bloczków YTONG 36,5 cm. Ściany wewnętrzne z bloczków SILKA E24, a ściany działowe z bloczków YTONG 7,5 cm. W planach jest wykorzystanie cieplejszej wersji bloczków - YTONG ENERGO. Trwają negocjacje z producentem.

 

Rozważane jest również wykorzystanie wielkogabarytowych płyt YTONG Panel do szybkiego wykonywania ścian działowych. Na próbę wykonano w tej technologii dwa mieszkania. Jedno jako szkolenie. Drugie wykonali już samodzielnie pracownicy firmy. Dyrekcja skłania się do tego rozwiązania, chce tylko upewnić się jak będą zachowywać się ściany z płyt YTONG Panel w trakcie eksploatacji budynku.

 

Firma interesuje się wszystkimi nowoczesnymi rozwiązaniami dlatego rozważa również zastosowanie wielkowymiarowych bloków SILKA TEMPO. Na wiosnę, kiedy zacznie się budowa parterów dwóch bliźniaczych budynków, przewidziany jest praktyczny eksperyment. W jednym z budynków zastosowane zostaną tradycyjne bloczki SILKA E24, w drugim bloki SILKA TEMPO. Pozwoli to ocenić w praktyce zalety SILKI TEMPO a co najważniejsze, porównać całkowite koszty i czas realizacji tych samych zakresów prac, tyle, że w dwóch rodzajach bloczków.

 

Od dwóch lat zarząd firmy obserwuje tendencję do kupowania mniejszych mieszkań; 45-55 m2, czyli dwa pokoje, kuchnia i łazienka. Firma stara się do tego trendu dopasować, ale liczy, że wkrótce rynek pokaże powrót do wcześniejszych potrzeb, co oznacza jeden pokój więcej.

 

Informacje o realizowanych przez M3 inwestycjach znaleźć można na stronie internetowej m3skorupka.pl

 

 

Karta inwestycji:

Czytaj także: