2007-07-06

Żary

Nasza wizyta w Żarach okazała się o tyle nietypowa, że dzięki inicjatywie Sławomira Kłosowicza, Doradcy Technicznego Regionu Zachód Xella Polska mieliśmy okazję być świadkami bardzo ciekawego momentu na budowie. Na budynku układany był bowiem strop wykonany w technologii YTONG.

Grupa wykonawców w firmowych strojach YTONGSILKA bardzo szybko radziła sobie z olbrzymimi płytami stropowymi, układając je na świeżo wzniesionych ścianach. Zgodnie z instrukcją, płyty ze zbrojonego betonu komórkowego montowane były w Żarach za pomocą dźwigu. Strop można obciążać bezpośrednio po montażu, tak więc wykonawcy bez żadnych obaw i sprawnie poruszali się po ułożonych płytach, przygotowując się do położenia następnych płyt z betonu komórkowego. Fragmenty tej operacji można obejrzeć na filmie.

 

Ciekawa konstrukcja domu z wykuszami okazała się inwestycją prowadzoną przez właściciela firmy budowlanej, który osobiście zaangażował się w budowę domu i bacznie doglądał prac wykonawców. Nic w tym zresztą dziwnego, gdyż dom przeznaczony został dla jego córki.

 

Zachęcamy również do obejrzenia drugiego filmu, który zatytułowaliśmy „Rozmowy o budowach”. Bardzo często okazuje się, że wiedza nabyta przez wykonawców i inwestorów w trakcie licznych prac jest tak bogata, że warto czasami fragmenty swobodnych wypowiedzi specjalistów zamieścić w naszym serwisie.

 

Żary

 

Karta inwestycji:

Czytaj także: