2011-09-04

Nadarzyn

Na budowie domku jednorodzinnego koło Nadarzyna spotykamy Adama Łazowskiego, właściciela firmy Logic. Pan Adam jest znany wszystkim z filmu instruktażowego o budowie domów z bloczków YTONG. Tym razem pokazuje, jak można wykorzystać YTONG MULTIPOR - nie tylko do ocieplania konstrukcji budynku, ale również do prostego wykonania elementów architektonicznych, takich jak gzymsy czy modyliony.

W konstrukcji budynku wykorzystano bloczki YTONG grubości 36,5 cm. bez dodatkowego ocieplenia spełniają one normy budowlane. Inwestor zdecydował się jednak zastosować dodatkowe ocieplenie z bloczków YTONG MULTIPOR, który dodatkowo zwiększa izolacyjność termiczną i zmniejsza wpływ mostków termicznych (szczególnie dzięki wykonaniu gzymsu na wysokości stropu). Jest to ważne ze względu na to, że bardzo często w takich miejscach jak wewnętrzne naroża ścian i stropów temperatura powierzchni ścian jest mniejsza niż w części środkowej.

 

Dodatkowa, grubsza warstwa izolacji termicznej na wysokości gzymsu czy attyki sprawia, że różnice temperatury na wewnętrznej powierzchni ściany się wyrównują. Dzięki temu znacznie ogranicza się ryzyko pojawienia się wykwitów czy kolonii grzybów.

 

Bloczki YTONG MULTIPOR mogą być stosowane również do ocieplania od wewnątrz, co jest istotne w obiektach zabytkowych, posiadających cenną elewację.

 

YTONG jest bardzo wdzięcznym materiałem do nietypowych zastosowań. Łatwość obróbki przy pomocy piły taśmowej, a nawet ręcznej, umożliwia uzyskiwanie nietypowych kształtów. Zwróćmy uwagę na na łuki i okrągłe otwory w budowanym domu.

 

Ponieważ YTONG MULTIPOR to bardzo lekka odmiana betonu komórkowego, jakim są bloczki YTONG, jest jeszcze łatwiejszy w obróbce. Pan Adam Łazowski wykorzystał tę cechę, aby bardzo szybko i prosto wykonać gzymsy, a także modyliony pod podbitką budowanego domu. Prosty wzorzec i piła taśmowa pozwalają wyprodukować taki ozdobny element, w kilkadziesiąt sekund, bezpośrednio na placu budowy.

 

LOGIC, Adam Łazowski
ul. Kościelna 4 lok. 26, 17-300 Siemiatycze
tel. (85) 65 61 021 

Nadarzyn

Get the Flash Player to see this player.

 

Karta inwestycji:

Czytaj także: