2011-04-22

Gruszczyn

Prace budowlane rozpoczęły się w 2007 roku, a ich końcówka przewidziana jest na rok 2012. Osiedle będzie się składało z 52 domów jednorodzinnych, wolnostojących, obecnie połowa z nich ma już właścicieli.

Nieopodal Poznania w niewielkiej miejscowości Gruszczyn powstaje osiedle domków jednorodzinnych „Nowe osiedle”, jest to idealne miejsce dla osób które cenią sobie przyrodę i naturę, ponieważ osiedle znajduje się na wzgórzu z którego roztacza się piękny widok na malowniczą okolicę i   pobliskie lasy, w sąsiedztwie znajdują się również dwa gospodarstwa agroturystyczne, posiadające w swojej ofercie jazdę konną.


Domy budowane są według sześciu projektów: : ”Junona”, „Westa”, „Bachus”, „Bachus II”, „Konkordia” oraz „Nike”. Jak można przeczytać na stronie internetowej inwestora: „Ze względu , że każdy z nas ma prawo do piękna i chciałby mieszkać w ładnym otoczeniu, bardzo dużo czasu poświęcamy na projektowanie domów i opracowanie wizualne osiedla. Budowa każdego domu prowadzona jest indywidualnie wg życzenia Klienta który wraz z nami tworzy własny wymarzony dom.” Tak więc przyszli właściciele od początku budowy mają niemal nieograniczony wpływ na to co dzieje się z ich domem.


Inwestorem jest firma „Martin”, której głównym projektem jest właśnie „Nowe Osiedle” w Gruszczynie. Budowane jest ono przez siedmiu wykonawców, a głównym z nich jest ZPHU DOM. Teren osiedla to 2,85 ha, z kolei teren drugiej części osiedla nad którą prace właśnie się rozpoczęły to 2,1 ha.

Osiedle w całości wybudowane jest z YTONG, a od roku z powodzeniem stosuje się tutaj nowy produkt YTONG ENERGO. W tej inwestycji czas odgrywa dużą rolę, dlatego buduje się tu w bardzo szybkim tempie, od punktu zero dom powstaje w 2 tygodnie, przy budowie jednego domu pracują ekipy czteroosobowe.


Na miejscu spotkaliśmy się z Panem Mariuszem Nowakiem, instruktorem firmy Xella Polska, który opowiedział nam o przewadze technologii YTONG nad tradycyjnym budownictwem, szczególnie w porze zimowej. Oglądając video z inwestycji dowiemy się również, dlaczego stosując białą technologię budowalną nie ma potrzeby docieplania domów.

Inwestor:
Martin – Domy pod klucz
Ul. Wrzesińska 71
62-020 Swarzędz
Tel.: 061 651 00 17
Kom.: 505 042 202
505 042 072
www.domypodklucz.com
martin@domypodklucz.com


Projekty:
Autorska Pracownia Projektowa Tomasz Jankowiak
Ul.Wrzesińska 71
62-020 Swarzędz
Tel.061 651 00 17

Poznań, Gruszczyn

 

Karta inwestycji:

Czytaj także: