2016-04-04

Budowa domu z bloczków Ytong, Cisie, cz.6

Na budowie u państwa Gorczowskich zbliżamy się do etapu stanu zamkniętego.

 

Niedawno wstawiono okna. Brakuje jeszcze drzwi tarasowych, głównych wejściowych i bramy garażowej, na które trzeba poczekać. Pani Bożena przyznaje, że termin oczekiwania na stolarkę okienną, wynoszący nawet pięć tygodni, był dla niej zaskoczeniem. W lipcu okazało się również, że niektórzy wykonawcy wolne terminy mają w kolejnym sezonie budowlanym! Inwestorka radzi, aby planować zakupy i umawianie ekip do wykończeń z dużym wyprzedzeniem. 

 

Wewnątrz wykonywane są posadzki i instalacje - wodna i elektryczna. Po ułożeniu instalacji na posadzkach wykonywane jest ocieplenie. Inwestorzy zdecydowali się na samodzielne układanie styropianu. Po zakończeniu tych prac można będzie wykonać wylewki betonowe. 

 

Kolejnym etapem będą tynki wewnętrzne. Będzie to tynk cienkowarstwowy. Państwo Gorczowscy postanowili ułożyć na ścianach siatkę, żeby zmniejszyć ryzyko pęknięć. 

 

Podłogi wykończone będą panelami a w łazienkach ułożona zostanie terakota.

 

Zaangażowanie w budowę domu, samodzielne wykonywanie różnych prac budowlanych, oznacza, że inwestorzy również wakacje spędzą na budowie. Wszystko po to, żeby wcześniej wprowadzić się do gotowego domu.

 

Na koniec jeszcze raz najważniejszy wniosek z tego etapu. Pamiętajmy, o wcześniejszym zamówieniu materiałów niezbędnych do wykończenia domu. Opóźnienia mogą zrujnować nasze plany i kalendarz budowy, albo zmusić nas do skorzystania ze słabszych, mniej zapracowanych wykonawców.

 

W następnym odcinku opowiem o dallszych pracach wykończeniowych.

 

 

 

Karta inwestycji:

Czytaj także: